Możliwość połączenia z Volvo Connect i Renault Connect

  • DATACHO.pl
  • 02. 05. 2022

Dzisiaj dodaliśmy ciekawą nowość dla firm, które używają pobierania danych na odległość z tachografów Volvo Connect i Renault Connect. Datacho teraz umie się połączyć z  Volvo Connect i Renault Connect oraz bezpośrednio na nie wgrać dane, gdzie możesz również dokonać ich analizy. Oznacza to, że już nie musisz pobierać danych z tych usług i następnie je manualnie wgrywać do programu. 

Niektórzy producenci (na przykład Volvo a Renault) montują do swoich pojazdów urządzenie umożliwiające pobieranie danych y tachografu na odległość. W ramach swoich usług potem oferuje możliwość pobierania danych z tachografów (i kart kierowców).  W takim przypadku ma ich rozwiązanie tę zaletę, że nie trzeba montować żadnego urządzenia innej firmy oraz uruchomienie jest dużo prostsze. Wadą jednakże są większe koszty usługi.

Działa to tak, że firma pobiera dane przez Volvo/Renault Connect, Datacho potem pobierze dane z tej usługi i nagra je na swoją databazę. Nie musisz manualnie przeciągąć plików, więc już nie musisz się dalej martwić o synchronizację danych. Przy końcu dnia wynik będzie dokładnie taki sam, jakbyś pobrał dane na odległość poprzez nasze urządzenie i naszą usługę.

My w Datacho będziemy w przyszłości się starali cały proces pobierania oraz analizy danych jak najbardziej uprościć se, aby firmy mogły się zajmować tym, dzięki czemu zarabiają pieniądze tzn. transport. Firma transportowa chce jeździć, a nie zajmować się jakąś biurokracją.

Jeżeli już pobierasz dane używając tych usług i chcielibyście je połączyć z Datacho, napisz nam, a my bardzo chętnie Ci powiemy, jak dokładnie masz postępować. Połączenie jest całkowicie darmowe i nie ma żadnych dodatkowych opłat.